Inwestycja zlokalizowana przy ulicy Sołtysowskiej powiększy się o kolejny budynek. Przewidziano w nim m.in. udogodnienia w postaci wózkowni i rowerowni oraz garażu podziemnego. Na czas przedsprzedaży miejsca postojowe naziemne oferowane są w cenie mieszkania.
Badania pokazują, że relacje sąsiedzkie w Polsce potrafią być serdeczne, a ludzie czują potrzebę nawiązywania kontaktów z osobami mieszkającymi nieopodal. Niemal codziennie powstaje szereg oddolnych inicjatyw społecznych, które mają za zadanie kształtować pozytywne relacje sąsiedzkie i integrować mieszkańców dzielnicy lub wybranego osiedla.
Choć rynek mieszkań na wynajem notuje obecnie lepsze statystyki, może być to tylko obraz iluzoryczny. Dobre wyniki to głównie efekt najmu krótkoterminowego i wakacyjnej turystyki. Na jesień może być już zdecydowanie gorzej. Tym bardziej że studenci wcale nie są pewni powrotu na swoje uczelnie.
Jak wynika z najnowszego raportu firmy Emmerson Evaluation "Evaluer Index 2021", poprzedni rok przyniósł zawirowania na rynku najmu. Jeszcze w 2020 roku, średnia stopa zwrotu z najmu wynosiła od 3 do 5 proc., w zależności od miasta. W tym roku najem krótkoterminowy w ogóle przestał być rentowny, chociażby przez wysoką inflację.
"Najbardziej dotkliwym efektem nowego programu będzie galopująca inflacja, spowodowana dodrukiem pieniądza, która doprowadzi do ogromnego wzrostu cen mieszkań. Bańka mieszkaniowa jednak pęknie, a my w 2023-2024 będziemy świadkami kryzysu, jakiego nasze pokolenie jeszcze nie widziało" - opowiada Cezary Chybowski, prezes Reliance Polska.
Z Analizy migracji ludności przygotowanej przez RynekPierwotny.pl na podstawie danych GUS wynika, że w latach 2021-2030 to nie główne polskie metropolie będą największymi beneficjentami zmian ludnościowych, ale właśnie gminy je okalające.
Huśtawka cenowa może świadczyć o tym, że pierwotny segment mieszkaniówki w dalszym ciągu nie może się zdecydować na obranie konkretnego kierunku tendencji cenowej. Wiele lokali jest oferowanych jeszcze po „starych” cenach. Wskutek tego rynek pozostaje we względnej równowadze i dalszej stabilizacji.
Z badania przeprowadzonego przez firmę Selectivv, zajmującą się analizą danych pozyskanych z urządzeń mobilnych, wynika, że liczba użytkowników elektrycznych hulajnóg zwiększyła się w Polsce od lutego do maja 2019 roku aż o 77 proc.
Eksperci wskazują, że wbrew pozorom, pandemiczna izolacja może sprawić, że coliving w branży nieruchomości będzie stawał się coraz popularniejszy, a konsumpcja współdzielenia będzie coraz mocniej ewaluować w ciągu najbliższych lat.
Dane opublikowane przez Eurostat wskazują, że niemal połowa polskich milenialsów mieszka z rodzicami. Tymczasem w krajach skandynawskich jest to zaledwie kilka procent tej grupy społecznej.