Własnoręcznie wykonane świąteczne dekoracje nie tylko przepięknie wyglądają, ale przede wszystkim dają ogromną satysfakcję. Przedstawiamy propozycje na bożonarodzeniowe ozdoby DIY, które są banalnie proste w wykonaniu i bardzo tanie.
Podobają Ci się wnętrza z duszą i charakterem? Uwielbiasz koronkowe oraz kwiatowe motywy? Kochasz odwiedzać pchli targi i nadawać przedmiotom nowe życie? Jeżeli na wszystkie te pytania Twoja odpowiedź brzmi: „tak”, to znak, że styl shabby chic jest dla Ciebie stworzony. Zachwyca on przytulną atmosferą i jednocześnie wyrafinowaniem, skąpanym w pięknych, pastelowych kolorach. Co jeszcze warto wiedzieć o stylu shabby chic? Odpowiedź znajdziesz w tym artykule.
Ekstrawagancki, zaskakujący, a jednocześnie wyrafinowany – tak można podsumować styl eklektyczny we wnętrzach. Polega on na łączeniu ze sobą różnych nurtów aranżacyjnych, a co za tym idzie – wielu wzorów, deseni, barw, materiałów. Co więcej, elementy z różnych stylistyk mogą przenikać nawet do skrajnie odmiennych aranżacji. Wbrew pozorom, finalny efekt jest zazwyczaj bardzo spójny, a i w wyjątkowy sposób podkreśla osobowość właściciela.
Twoja kuchnia jest wyjątkowo ciemna? Zadbaj o jasne kolory oraz farby z drobinkami odbijającymi światło. Z powodzeniem możesz wykorzystać w takim pomieszczeniu nie tylko biel, ale również beże, kość słoniową, ecru czy też pastele, a więc np. delikatny róż i subtelne szarości. Dzięki nim wnętrze nabierze świeżości oraz lekkości.
Styl skandynawski został zapoczątkowany przez Carla Larssona, pochodzącego ze Szwecji malarza i architekta wnętrz. Artysta ten żył na przełomie XIX i XX wieku. Wszystko zaczęło się od momentu, gdy zaprezentował on szerszej publiczności swoje akwarele, na których przedstawił rodzinny dom, zaaranżowany wspólnie z żoną, Karin. Duże, odsłonięte okna, wszechobecna biel, drewniane meble, a także dodatki w pastelowych kolorach stały się dla naszych „sąsiadów” zza morza źródłem nieprzebranej inspiracji.
W stylu rustykalnym akcent stawia na bliski kontakt z naturą. Nie bez powodu wykorzystuje się w nim zaczerpnięte z niej materiały, wśród których pierwsze skrzypce gra oczywiście drewno – najlepiej z wyraźnie zarysowaną strukturą oraz rysunkiem słojów. Poprzecierane, stylizowane, surowe, lite… W każdej postaci prezentuje się doskonale.
Styl boho wywołał prawdziwą rewolucję w aranżacji wnętrz. Zamiast wyszukanych form i materiałów, postawił na swobodę w wyrażaniu siebie i swojej twórczości. W miejscu przesadnej dekoracyjności i bogatego wyposażenia, pojawił się komfort, relaks i oryginalne rozwiązania.
Surowy design, funkcjonalność, ascetyzm form – oto trzy charakterystyczne cechy stylu industrialnego. W nieszablonowy sposób łączy on stare z nowym, a surowe… z wyrafinowanym.
Jeszcze do niedawna praca w domu była zarezerwowana głównie dla freelancerów. Sytuacja epidemiologiczna sprawiła jednak, że dla wielu z nas stała się ona koniecznością. Co więcej, wymusiła potrzebę reorganizacji domowej przestrzeni, która powinna sprzyjać pracy umysłowej, a jednocześnie – być bardzo funkcjonalna.
Style aranżacyjne w 2021 roku charakteryzuje spora różnorodność. Wśród tych najpopularniejszych należy wymienić japandi, modern country, art deco, jak również i scandi boho.