Krakula.pl - Ekologiczne meble z tektury

15.10.2020 04:00

Ekologiczne meble z tektury

Od 14 do 16 października podczas wydarzenia ProMaTap 2020 w hali EXPO w Łodzi można zobaczyć ekologiczne meble z tektury lub też z płyty MDF wykonanej z obierek ziemniaków.

Ekologiczne meble na polskim rynku

Meble ekologiczne to stosunkowa nowość na polskim rynku. Kwestie ekologiczne związane ze zmianami klimatycznymi, dewastacją środowiska naturalnego oraz wyczerpywaniem się naturalnych surowców i źródeł energii mają wpływ na wiele branż, w tym również branżę meblarską.

Ekologiczne meble są nie tylko lekkie, ale także łatwe w montażu, przyjemne w użytkowaniu oraz trwałe. Świat Tektury to wrocławska firma, która od dwóch lat projektuje i produkuje meble z tektury. W ich portfolio można zobaczyć m.in. stoły z krzesłami, sofy i regały ze specjalnej kilkuwarstwowej tektury. Nieco mniej ekologicznym rozwiązaniem są tekturowe meble z laminatem. Jednak wówczas są one trwalsze, można je bezpiecznie myć oraz dezynfekować.

Producenci ekologicznych mebli przekonują, że to świetna alternatywa dla tradycyjnych rozwiązań. Takie ekomeble mogą znaleźć zastosowanie praktycznie w każdym domu. Najczęściej korzystają z nich studenci oraz osoby, które często zmieniają miejsce lokalizacji. Meble można bowiem w każdym momencie wygodnie rozmontować i przetransportować, aby następnie ponownie je złożyć i korzystać z nich.

Ekomeble ekonomicznym rozwiązaniem

Wśród innowacyjnych rozwiązań, które zostaną zaprezentowane na tegorocznej edycji ProMaTap 2020, są płyty MDF wykonane z obierek ziemniaków. Ponadto przedstawiciele branży będą dyskutowali nad tym, jak mają wyglądać ekologiczne meble przyszłości oraz jak ważna jest sama kwestia ekologii w ich produkcji.

Obierki ziemniaków mogą być cennym ekologicznie materiałem, który jest całkowicie naturalny oraz biodegradowalny. Ponadto aktualnie podczas produkcji mebli jako element wiążący wykorzystywane są toksyczne formaldehydy. Te z kolei wykluczają możliwość późniejszego recyklingu komponentów. Natomiast panele MDF wykonane z obierek ziemniaków mogą okazać się doskonałą alternatywą, która dodatkowo będzie rozwiązaniem w pełni ekologicznym.

ProMaTap 2020 w Łodzi

Na imprezie branżowej ProMaTap 2020 spotykają się najwięksi producenci z branży. Prezentują oni m.in. maszyny szwalnicze, techniki połączeń oraz technologie klejenia. Początkowo targi zaplanowane były na wiosnę, jednak przez lockdown musiały zostać przesunięte w czasie. Impreza jest organizowana pod ścisłym rygorem sanitarnym.

Patronem honorowym jest Ministerstwo Rozwoju, Wojewoda Łódzki Tomasz Bocheński oraz Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

Jest to już czternasta edycja ProMaTap. Odbywa się 14-16 października 2020 roku w EXPO Łódź. Na odwiedzających czekają m.in. kanapa z tektury, łóżko na tekturowym stelażu oraz szafa z płyty MDF wykonanej z obierek ziemniaków.

Tagi tego artykułu:
Ten artykuł nie posiada tagów

Emilia Rudzka

Redaktor KRN Media

Alert Rabatowy

Zapisz się i otrzymuj nowe oferty
Mieszkań z Rabatem

Ekspert Kredytowy

Skorzystaj z pomocy Eksperta Kredytowego
30 banków w ofercie