Wydarzenie skierowano do przedsiębiorców oraz przedstawicieli kadry zarządzającej, którzy wdrażają (lub planują wdrożyć) w swoich strukturach proekologiczne rozwiązania. Jak czytamy na stronie greenenergycongress.pl:
Ciągłe wzrosty kosztów zużycia energii pozyskiwanej z paliw kopalnych, ocieplenie klimatu i rosnący negatywny wpływ dwutlenku węgla na środowisko w skali globalnej, już od kilku lat kształtują świadomość i pozytywny trend o znaczeniu zielonej energii dla rozwoju przemysłu. Polska jest jednym z krajów, które wprowadziły wiele rozwiązań, jednak poziom użycia odnawialnych źródeł energii jest na bardzo niskim poziomie. Stąd możliwość stworzenia wydarzenia, budującego trend i świadomość w gospodarce o możliwościach technologicznych, które już teraz są dostępne w Polsce.
Spotkania odbywające się w ramach Green Energy Congress w Krakowie podzielono na 3 panele. Dotyczyły one przemysłu, energetyki oraz spraw społecznych. Do debaty zaproszono najlepszych ekspertów w tych dziedzinach, m.in. prof. Zdzisława Krasnodębskiego będącego posłem do Parlamentu Europejskiego i wiceprzewodniczącym Komisji Przemysłu, Badań Naukowych i Energii Parlamentu Europejskiego, czy senatora RP Bogdana Klicha, Przewodniczącego Komisji Spraw Zagranicznych i Unii Europejskiej w Senacie RP. Pojawili się również przedstawiciele takich koncernów jak ELZAB, POLENERGIA, Hydrogen Poland czy Polkomtel. Patronami honorowymi wydarzenia byli: Ministerstwo Klimatu i Środowiska, Pełnomocnik Rządu ds. Gospodarki Wodorowej oraz Wicemarszałek Województwa Małopolskiego.
Podczas porannej części kongresu przyznano również nagrodę w ramach konkursu Top Eco Innovation. To wyraz uznania dla nowatorskich pomysłów lub narzędzi, których celem jest zminimalizowanie negatywnego wpływu działalności ludzkiej na planetę. Konkurs odbył się w tym roku po raz pierwszy, a nagrodę otrzymała firma Airly.