Krakula.pl - Inwestycja przy ul. Glogera Kraków – czy warto zamieszkać na Prądniku Białym?

16.03.2021 09:13

Inwestycja przy ul. Glogera Kraków – czy warto zamieszkać na Prądniku Białym?

Dla wielu osób planujących zakup mieszkania w Krakowie w 2021 roku nadejście wiosny jest równoznaczne z rozpoczęciem poszukiwań mieszkaniowych. Trzeba wówczas w odniesieniu do własnych potrzeb przeanalizować różne aspekty danego lokalu – cenę, lokalizację, otoczenie, bliskość terenów zielonych. Znajdująca się obecnie w budowie inwestycja przy ul. Zygmunta Glogera Kraków może okazać się prawdziwym strzałem w dziesiątkę dla tych, którzy poszukują kameralnego osiedla zapewniającego zarówno dobre połączenie z centrum miasta, korzystną cenę za mieszkanie, jak i spokojną, zieloną okolicę położoną prawie że… na Szlaku Orlich Gniazd.

Kameralne osiedle dla każdego

Za inwestycję przy ul. Glogera Kraków odpowiada firma Budopol, która na rynku deweloperskim istnieje już od ponad 20 lat. Tym razem ma do zaoferowania dwa trzypiętrowe bloki (z użytkowym poddaszem) z 44 mieszkaniami o metrażu wynoszącym od 30 do 68 mkw. Cena za 1 mkw. oscyluje w granicach od 8100 zł do 9600 zł. Lokale na parterze przystosowano do potrzeb osób z niepełnosprawnością. Należy zaznaczyć, że na etapie budowy mieszkania można łączyć. W każdym z nich znajdzie się od 1 do 3 pokojów. Oznacza to, iż oferta może zainteresować zarówno singli, pary, jak i rodziny z dziećmi. Wyniki ostatniego raportu JLL dotyczącego preferencji nabywców mieszkań wskazują, że posiadanie dodatkowego pomieszczenia w ostatnim kwartale 2020 roku było bardzo pożądane przez użytkowników portalu otodom.pl. Dodatkowy pokój pozwala bowiem wygospodarować odpowiednie miejsce do pracy lub nauki zdalnej.

Mieszkańcy osiedla będą mogli uniknąć frustrującego poszukiwania miejsca parkingowego. Oba budynki połączono bowiem podziemnym parkingiem, w którym przewidziano miejsce dla 42 samochodów. Z kolei na powierzchni wybudowany zostanie parking mogący pomieścić 4 pojazdy. Natomiast w budynkach znajdą się też komórki lokatorskie, a zatem schowanie roweru, dziecięcego wózka czy zbędnych domowych przedmiotów nie będzie dla przyszłych lokatorów żadnym problemem. Co więcej, oba bloki będą miały wspólną kotłownię gazową, dzięki czemu mieszkańcy nie będą musieli martwić się zewnętrznym ogrzewaniem.

Glogera Kraków w bliskim sąsiedztwie zieleni

Obecnie zainteresowani zakupem własnego „M” szukają lokalizacji, która znajduje się niedaleko terenów zielonych. Wskazuje na to, chociażby badanie firmy JLL „Preferencje nabywców mieszkań – 2020”, której pracownicy w ciągu ostatnich miesięcy uznali dostęp do zewnętrznych przestrzeni za priorytetowy. Mieszkańcy inwestycji przy ul. Glogera mogą być o to spokojni. Przy lokalach znajdujących się na parterze zaprojektowano miejsce na ogródki, a mieszkania znajdujące się na piętrach posiadają minimum jeden balkon.

Lokalizacja ucieszy wszystkich wielbicieli sportu i wypoczynku na świeżym powietrzu. Budowę inwestycji zaplanowano bowiem w dolinie rzeki Prądnik, wokół której znajduje się obecnie niezagospodarowany obszar 150 ha terenów zielonych. W lutym 2021 roku klub „Kraków dla Mieszkańców” złożył projekt uchwały utworzenia na owym rejonie gigantycznego parku. Jeśli radni poprą ten pomysł, „Dolina Prądnika” będzie największym parkiem w obrębie północnego Krakowa. Na ten moment mieszkańcy będą mogli korzystać również z uroków Parku Krowoderskiego, zwiedzić XIX-wieczny austriacki Fort Marszowiec, a spod krakowskich Zielonek wybrać się na wycieczkę rowerową po wielu atrakcyjnych szlakach.

Co więcej, zaledwie kilkanaście kilometrów od Prądnika Białego położony jest Ojcowski Park Narodowy. Rowerem z ul. Zygmunta Glogera można tam dojechać w ciągu godziny. Ze względu na bardzo widokowe trasy turystyczne park stanowi doskonałe miejsce do wypoczynku oraz uprawiania sportu. Wapniste ukształtowanie terenu sprawia, że na szlakach – których łączna długość wynosi ponad 37 km – nie brakuje potężnych figur skalnych takich jak Maczuga Herkulesa, Brama Krakowska oraz Rękawica. To prawdziwa gratka dla skałkowiczów oraz speleologów. Natomiast miłośnicy historii mogą zobaczyć tu ruiny średniowiecznego zamku w Ojcowie, późnorenesansowego zamku Piaskowa Skała czy podziwiać eksponaty Muzeum Ojcowskiego Parku Narodowego im. prof. Władysława Szafera.

Korzystna lokalizacja kluczem do…zamieszkania

Plusem inwestycji Glogera Kraków jest fakt, że znajdzie się ona pomiędzy kameralnymi osiedlami i niezagospodarowanymi dotychczas działkami. Wokół bloków przewidziano też miejsce na tereny zielone. To sprawi, że mieszkańcy nie będą musieli zmagać się wysokim poziomem hałasu głównych ulic dzielnicy oraz obecnością szkodliwych dla zdrowia spalin samochodowych. Niedaleki dostęp do przystanku autobusowego pozwala dojechać do pętli komunikacyjnej już w kilka minut. Natomiast przy korzystnych warunkach pogodowych aktywni mogą skorzystać z opcji poruszania się po mieście rowerem. Dojazd do Rynku Głównego zajmuje ok. 25 minut.

W bliskim sąsiedztwie osiedla znajdują się liczne sklepy spożywcze (Lidl, Biedronka), kawiarnie (Kavova, punkt Good Lood) oraz placówki usługowe (piekarnia, drogeria, salon fryzjerski, centrum ogrodnicze) i medyczne (apteka, gabinety specjalistyczne, Szpital im. Jana Pawła II). W pobliżu sporo jest również restauracji, z których znaczna część oferuje obecnie możliwość dowozu posiłku do miejsca zamieszkania. Z kolei rodzice mogą być spokojni o edukację swoich pociech – na Prądniku Białym nie brakuje żłobków, przedszkoli oraz szkół.

Lokalizacja inwestycji Glogera Kraków sprawia, że jest ona złotym środkiem przy chęci mieszkania w dobrym punkcie komunikacyjnym, a możliwością nieograniczonego dostępu do terenów zielonych i korzystania z okolicznych atrakcji. Termin oddania budynków do użytku przewiduje się na III kwartał 2021 roku. Więcej informacji można znaleźć w naszej zakładce Prezenter Inwestycji.

Maria Gil

Redaktor prowadząca "Krakowskiego Rynku Nieruchomości"

Alert Rabatowy

Zapisz się i otrzymuj nowe oferty
Mieszkań z Rabatem

Ekspert Kredytowy

Skorzystaj z pomocy Eksperta Kredytowego
30 banków w ofercie