Krakula.pl - Krakowski budynek zwycięzcą publiczności w konkursie Fasada Roku 2020

11.11.2020 10:00

Krakowski budynek zwycięzcą publiczności w konkursie Fasada Roku 2020

Po sześciu miesiącach dobiegło końca głosowanie w ramach plebiscytu Fasada Roku 2020. Internauci oddali na kandydatów blisko 50 000 głosów. W wyniku tego wśród Wyróżnień Internautów znalazł się również budynek z Krakowa.

Barska 69 wyróżniona przez internautów

Spośród aż 139 nowych budynków wielorodzinnych, które znalazły się na tegorocznej liście startowej, jako najlepszy internauci wskazali krakowski budynek Barska 69. Jest to prestiżowa inwestycja autorstwa B2 Studio, zrealizowana przez spółki Nestobud i Remas dla Sento S.A. Nagrodzony obiekt wzniesiono nieopodal bulwarów wiślanych i Zamku Królewskiego na Wawelu, w pobliżu Centrum Kongresowego ICE. Prestiżowa lokalizacja zapewnia Barskiej 69 status inwestycji premium, wzniesionej z myślą o najbardziej wymagających klientach. Ogólnodostępny zielony taras i lokale użytkowe zlokalizowane na parterze budynku to tylko niektóre z funkcjonalnych rozwiązań zastosowanych w obiekcie.

W gronie zwycięzców znalazł się również budynek przy ul. Marcinkowskiego 6A w Rawiczu. Reprezentuje on kategorię budynków po termomodernizacji. Natomiast w kategorii domów jednorodzinnych zwyciężył budynek w Przebieczanach k. Wieliczki. Z kolei w dziale nowych budynków niemieszkalnych na pierwszym miejscu uplasował się Dom Kultury Dzielnicy Ursynów w Warszawie. Natomiast wśród obiektów historycznych po renowacji najwięcej głosów otrzymała Rezydencja Szczytnicka we Wrocławiu.

Rekordowa ilość uczestników konkursu Fasada Roku

W tym roku konkurs rozpoczął się pierwszego kwietnia i osiągnął najwyższą liczbę zgłoszeń w historii. Aż 277 uczestników z całej Polski stanęło do walki o ten tytuł. Konkurs Fasada Roku to inicjatywa firmy Baumit. Po raz pierwszy przeprowadzono go w 2007 r. Już od 14 lat regularnie wyłania najlepsze realizacje budowlane, których elewacje wykonano przy użyciu technologii Baumit. Konkurs skierowany jest głównie do architektów, inwestorów i wykonawców nie tylko dużych obiektów, ale i domów jednorodzinnych.

Od kilku lat Fasada Roku uznawana jest za jedno z najważniejszych wydarzeń w branży architektonicznej. Wysoki poziom rywalizacji, jury złożone z wybitnych architektów oraz znakomitych autorytetów z branży i rosnące zainteresowanie konkursem stale podnoszą jego prestiż. Patronat Honorowy nad tegoroczną edycją sprawuje Izba Architektów Rzeczypospolitej Polskiej oraz Fundacja Twórców Architektury.

Dotychczasowe wyniki to efekt podliczenia głosów publiczności. Przyszła więc pora na ostatni etap tegorocznej edycji konkursu – obrady jury. Tym razem to oni w każdej z kategorii wyłonią zwycięzcę, któremu w udziale przypadnie nagroda główna. Jest nią prestiżowy tytuł Fasada Roku 2020 i nagroda pieniężna w wysokości 10 000 zł. Laureaci będą również mogli stanąć w szranki o miano Europejskiej Fasady Roku podczas Baumit Life Challenge.

Anna Sadkowska-Rojek

Redaktor KRN Media

Alert Rabatowy

Zapisz się i otrzymuj nowe oferty
Mieszkań z Rabatem

Ekspert Kredytowy

Skorzystaj z pomocy Eksperta Kredytowego
30 banków w ofercie