Dynamiczny rozwój gospodarczy stolicy Małopolski sprawia, że z roku na rok coraz więcej osób interesuje się znalezieniem tu mieszkania bądź domu. Sprzyja temu budowa infrastruktury ułatawiającej codzienne życie oraz kolejnych nieruchomości mieszkalnych i biurowych. Branża deweloperska nie zwalnia tempa i dostosowuje oferty mieszkaniowe do potrzeb klientów. Bloki z wielkiej płyty, nowoczesne apartamentowce, funkcjonalne szeregowce – w samym Krakowie mamy niemalże 200 inwestycji mieszkaniowych z rynku pierwotnego. Możliwość zobaczenia każdej z nich na mapie i przeanalizowania, która lokalizacja jest dla nas korzystniejsza, ułatwi podjęcie decyzji o zakupie.
Stolica Małopolski liczy 18 dzielnic, które różnią się nie tylko pod względem lokalizacji ujmowanej w kategorii – blisko bądź daleko od centrum, ale również ogólnym charakterem. Niektóre rejony miasta są np. częściej wybierane do zamieszkania przez wzgląd na ilość atrakcji turystycznych, bliskość historycznej części Krakowa oraz całego zaplecza gastronomiczno-usługowego. Stare Miasto, Grzegórzki i Zwierzyniec uchodzą za najpopularniejsze, a jednocześnie najdroższe dzielnice miasta. Średnia cena mkw. wynosi w nich od ponad 9 do prawie 12 tys. zł. Z kolei w Dębnikach, Swoszowicach i Bieńczycach musimy liczyć się z dłuższym dojazdem do centrum, aczkolwiek ceny lokali mieszkalnych zaczynają się tu już od średnio 7 tys. zł za mkw. (na podstawie raportu Ronin24.pl).
Niesłabnącą popularnością wśród klientów cieszy się możliwość skorzystania z opcji tzw. zakupu dziury w ziemi. Na tym etapie inwestycji cena mieszkania jest niższa od tej proponowanej już po zakończeniu budowy. Aktualnie w Krakowie na sprzedaż wystawionych jest kilka tysięcy mieszkań o metrażu od 18 do 266 mkw. Deweloperzy oferują lokale mieszkalne o różnej liczbie pokojów, od kawalerki do mieszkania liczącego nawet 9 pomieszczeń. Najwięcej ofert tyczy się lokali 2 i 3- pokojowych, gdyż to one cieszą się największym zainteresowaniem, także ze względu na zdolność kredytową przeciętnego kupującego.
Mapa krakowskich inwestycji pozwoli każdemu przyszłemu nabywcy sprawdzić, czy lokalizacja danego osiedla jest dla niego odpowiednia. Wizualne przedstawienie ulicy, przy której ma znajdować się budynek, umożliwi sprawdzenie, czy sąsiedztwo wybranej inwestycji jest odpowiednie. Dla rodzica niezwykle istotna może okazać się bliskość przedszkola i przychodni. Z kolei studenci zwrócą szczególną uwagę na kwestię dobrego dojazdu na uczelnię. Z reguły nabywcy mieszkań cenią sobie także bliskość sklepów spożywczych, apteki i terenów zielonych.
Konkretne budynki, w których deweloperzy sprzedają aktualnie mieszkania, będzie można zobaczyć na mapie poprzez wpisanie jednej z trzech zmiennych: nazwy samej inwestycji, dewelopera lub dzielnicy. Jeśli któraś z ofert wyda się użytkownikowi ciekawa, będzie mógł przejść do Prezentera Inwestycji bądź Porównywarki i dokładnie przeanalizować wszystkie istotne informacje dotyczące mieszkania (cena, metraż, piętro itp.) Warto podkreślić, że jeśli dana inwestycja będzie brała udział w programie „Mieszkania z Rabatem”, wówczas możliwe będzie również przekierowanie użytkownika do oferty lokalu objętego najwyższą promocją cenową.