Krakula.pl - Najdroższe mieszkania w Krakowie – przegląd ofert sprzedaży

06.08.2021 09:41

Najdroższe mieszkania w Krakowie – przegląd ofert sprzedaży

Wysoki standard, atrakcyjna lokalizacja, widok zapierający dech w piersiach – właśnie tym wyróżniają się najdroższe mieszkania w Krakowie. W odpowiedzi na potrzeby potencjalnych nabywców, deweloperzy wprowadzają do swojej oferty wyjątkowe apartamenty o podwyższonym standardzie. Są dostępne zarówno na rynku wtórnym, jak i pierwotnym.

Rynek luksusowych nieruchomości w Krakowie rozwija się prężnie. Coraz więcej zamożnych klientów decyduje się na zakup ekskluzywnych inwestycji. Klienci zwracają uwagę przede wszystkim na lokalizację nieruchomości – musi ona znajdować się w samym sercu Krakowa. Apartamenty z wyższej półki muszą być częścią prestiżowych i kameralnych inwestycji, wykończonych w najwyższym standardzie, znajdujących się w nowych kompleksach lub zabytkowych kamienicach po gruntownej rewitalizacji, w których zachowano ducha ich historii. Niewątpliwym atutem wspomnianych nieruchomości są tarasy z atrakcyjnym widokiem, jak również miejsca postojowe w garażu podziemnym – wskazuje Urszula Szembek, pośrednik nieruchomości z Biura Nieruchomości Ewa Szembek.

Czym wyróżniają się najdroższe mieszkania w Krakowie?

Najbardziej luksusowe oferty na krakowskim rynku nieruchomości wyróżnia przede wszystkim atrakcyjna, prestiżowa lokalizacja. W parze z nowoczesnymi rozwiązaniami zastosowanymi w inwestycji zwykle idzie także przemyślane i dopracowane wykończenie wnętrz, które podkreśli prestiż lokalu i podniesie jego standard oraz zachęci do zakupu potencjalnego nabywcę. Na konieczność odpowiedniej aranżacji apartamentów wskazują także eksperci homestagingu. Historia homestagingu zaczyna się właśnie od luksusowych posiadłości, których właściciele chcieli bardziej zachęcić potencjalnych bogatych kupców do nabycia sprzedawanej nieruchomości. Cała idea opiera się przede wszystkim na sprzedaży marzenia o lepszym życiu, które łatwiej jest sobie wyobrazić dzięki już w pełni umeblowanej i zaaranżowanej przestrzeni – podkreśla Karolina Jasek, homestagerka.

Apartament skrojony do potrzeb nabywcy

Ekspertka wskazuje przy tym, że przy sprzedaży nieruchomości warto skorzystać ze wsparcia specjalisty, który pomoże przygotować lokal. Kluczowe jest także określenie grupy docelowej oferty. Pomijając oczywiste czynniki, jakimi są lokalizacja czy udogodnienia mieszkaniowe na poziomie projektowym (m.in. układy pomieszczeń, funkcjonalność, ogólna spójność stylu i kolorów, czy nowoczesne rozwiązania takie jak smart home), będziemy zwracać uwagę na indywidualne i designerskie elementy wnętrza, ale nie takie, które by mogły przyćmić atuty samej nieruchomości – więc oczywiście będziemy inwestować w meble, ale co ciekawe – stronić od drogich dzieł sztuki, zostawiając tu miejsce dla perełek, które w posiadaniu ma już przyszły właściciel. Chcemy stworzyć przestrzeń, do której potencjalny kupujący może się wprowadzić od razu, bez tracenia czasu na często długie procesy projektowe i wykończeniowe – zaznacza Karolina Jasek.

Najdroższe mieszkania w Krakowie – jak wyglądają ich wnętrza?

Wśród najbardziej prestiżowych kompleksów mieszkaniowych w Krakowie można wymienić Angel Wawel. Swoją nazwę zawdzięcza sąsiedztwu Zamku Królewskiego. Doskonała lokalizacja w połączeniu z udogodnieniami takimi jak strefa SPA z basenem, łaźnią parową, sauną suchą oraz siłownią, dwie 24-godzinne recepcje i całodobowa ochrona sprawiają, że jest to jedna z najbardziej luksusowych inwestycji. Cały kompleks składa się z 220 ekskluzywnych mieszkań. Wśród nich jest również Apartament Królewski o powierzchni 665 mkw., obejmujący cztery kondygnacje. Jego nabywcy otrzymają dostęp do ogrodu zabytkowego budynku, tarasu i prywatnej windy. Jednak, aby go kupić, trzeba dysponować budżetem w wysokości 18,5 mln zł. Apartament jest naprawdę unikatowy – wysoki salon o niebanalnym ośmiokątnym kształcie dekorują wyjątkowe, zabytkowe polichromie.

Nowoczesne wnętrze stylowej kamienicy

Nieco tańszy – wyceniony na 12,6 mln zł – jest dwukondygnacyjny apartament o pow. 334,2 mkw. To część inwestycji Długa Residence w dzielnicy Stare Miasto. Projekt od frontu nawiązuje do zabytkowych XIX-wiecznych kamienic (od strony oficyny budynek wykończono w nowoczesnym stylu, z licznymi przeszkleniami), jednak wyposażenie apartamentowca jest bardzo nowoczesne – zadbano m.in. o strefę fitness&spa z sauną oraz siłownię zlokalizowaną w zabytkowej części piwnicy, a także inteligentny system do zdalnego sterowania oświetleniem, ogrzewaniem i klimatyzacją. Ponadto, cena ofertowa dotyczy opcji z basenem. Przewidziano także możliwość łączenia mieszkań. Lokalizacja przy ul. Długiej zapewnia potencjalnym mieszkańcom bliskość Rynku Głównego i krakowskich Plant, a jednocześnie pozwala mieszkać wygodnie i zacisznie. Sąsiedztwo Dworca Głównego jest kolejnym atutem dla osób, które często podróżują prywatnie lub służbowo.

Penthouse z widokiem na Wawel

Amatorów prestiżowych adresów z pewnością zainteresuje także mieszczący się przy ul. Krupniczej dwupoziomowy apartament z garażem. Na powierzchni 230 mkw. znajduje się przestronna kuchnia z jadalnią, salon, dwie sypialnie oraz łazienki, a także garderoba oraz pralnia. Niewątpliwym atutem nieruchomości są tarasy widokowe. Aby zostać właścicielem apartamentu, trzeba dysponować kwotą w wys. prawie 6 mln zł. W podobnej cenie można nabyć też 5-pokojowy penthouse o pow. 150 mkw, położony na Starym Mieście. Z ostatniego piętra, wyposażonego w przestronny taras, rozciąga się piękny widok na Wawel.

Jednak nie wszystkie luksusowe apartamenty mieszczą się w ścisłym centrum miasta. Równie pożądanym przez kupujących adresem jest m.in. Wola Justowska. Wśród ofert nieruchomości oferowanych na sprzedaż w tej właśnie dzielnicy jest np. wyceniony na ponad 1,5 mln zł dwupoziomowy apartament o pow. 138 mkw, do którego przynależy ogromny ogród.

Anna Sadkowska-Rojek

Redaktor KRN Media

Alert Rabatowy

Zapisz się i otrzymuj nowe oferty
Mieszkań z Rabatem

Ekspert Kredytowy

Skorzystaj z pomocy Eksperta Kredytowego
30 banków w ofercie