Krakula.pl - Najmniejsze mieszkanie na świecie znajduje się… w Krakowie. Ile kosztuje wynajem?

13.10.2021 07:14

Najmniejsze mieszkanie na świecie znajduje się… w Krakowie. Ile kosztuje wynajem?

Fot. Mapy Google, https://tiny.pl/99xb1.
  • Apartament Yourplace XXS znajduje się przy ul. Garncarskiej przebiegającej przez krakowskie Śródmieście. Do Rynku Głównego można dostać się stąd pieszo w zaledwie kilka minut.
  • Mieszkanie ma powierzchnię 2,5 mkw. (!). Na takim metrażu zmieściły się: kabina prysznicowa, minianeks kuchenny oraz jednoosobowe łóżko (na antresoli).
  • Apartament można wynajmować na krótko- i długoterminowe pobyty. Minimalny czas trwania wynajmu to dwie doby. Najbliższy dostępny termin rezerwacji(na platformie Airnb.pl) to 24 października.

Najmniejsze mieszkanie na świecie znajduje się na pierwszym piętrze krakowskiej kamienicy. Egzotyczne tapety na ścianach, przeszklenia na suficie, kilka funkcjonalnych półek i... toaleta w prysznicu. Przed remontem lokal pełnił funkcję pomieszczenia dla służby. Dziś chętnie wynajmują go turyści. Mogą korzystać ze znajdujących się w budynku balkonu i pomieszczenia gospodarczego, w którym umieszczono pralkę, żelazko oraz deskę do prasowania.

Natomiast samo wyposażenie lokalu składa się również z telewizora, ręczników oraz podstawowych naczyń i sztućców. W mieszkaniu nie mogą przebywać dzieci i zwierzęta. Obowiązuje też zakaz palenia.

Koszt wynajęcia mieszkania, w przypadku dwóch noclegów, to 218 zł za osobę. Cena za pobyt waha się o kilkanaście złotych w zależności od liczby dób.

Najmniejsze mieszkanie na świecie – jakie wrażenie robi na turystach?

Niesamowity, pomysłowy, minimalistyczny i pozwalający przeżyć super przygodę – na portalach ogłoszeniowych nie brakuje setek pozytywnych komentarzy na temat pobytu w apartamencie przy ul. Garncarskiej. Wątpliwości internautów budzi jednak określanie mikro-mieszkania mianem apartamentu. Ich zdaniem metraż lokalu oraz jego wyposażenie są niezgodne z jego słownikową definicją.

Część klientów zwraca również uwagę, że mieszkanie może potęgować uczucie klaustrofobii, a brak okna przyczynia się do problemów z cyrkulacją powietrza. Dlatego w większości wynajmujący rekomendują kilkudniowe pobyty.

Maria Gil

Redaktor prowadząca "Krakowskiego Rynku Nieruchomości"

Alert Rabatowy

Zapisz się i otrzymuj nowe oferty
Mieszkań z Rabatem

Ekspert Kredytowy

Skorzystaj z pomocy Eksperta Kredytowego
30 banków w ofercie