Krakula.pl - Nowe punkty szczepień masowych w Krakowie. Gdzie je znaleźć?

04.05.2021 12:40

Nowe punkty szczepień masowych w Krakowie. Gdzie je znaleźć?

  • Dane z ostatnich dni są bardzo optymistyczne – liczba zachorowań w całym województwie spada. Sześć powiatów znalazło się już w tzw. zielonej strefie.
  • Trwają również szczepienia ochronne – jedynie w ciągu weekendu majowego skorzystało z nich 3500 mieszkańców.
  • Dziś w południe Kraków otwiera kolejny punkt szczepień masowych w hali sportowej WKS Wawel.

„Zaszczep się na majówkę”

Ogólnopolska akcja, zachęcająca do szczepień ochronnych przeciw Covid-19  i zwiększająca ich dostępność odbyła się również na Rynku Głównym w Krakowie. Mimo kiepskiej pogody cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców, a do specjalnie rozstawionych namiotów sanitarnych ustawiały się długie kolejki. Ile osób udało się zatem zaszczepić? Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita podaje, że aż 3,5 tys. Pierwszego i drugiego dnia wydaliśmy po 1200 dawek preparatu firmy Johnson&Johnson. Trzeciego dnia szczepionkę przyjęło 1100 osób – mówi. To niezaprzeczalny dowód, że Małopolanie chcą się szczepić. Nie straszny był im chłód, deszcz i wiatr – dodaje. Jest to bardzo dobry wynik na tle innych polskich miast. Dla przykładu, w tym samym okresie na Śląsku szczepionkę podano 3120 osobom, natomiast w Rzeszowie, który jeszcze niedawno był pod tym względem liderem 2330. Zaszczepić mogły się wszystkie zarejestrowane osoby, które otrzymały e-skierowanie.

Nowe punkty szczepień masowych w Krakowie

Dzięki dużemu zainteresowaniu akcją planuje się jej kontynuację. Uruchamiane są nowe punkty szczepień masowych. Już dziś w południe otwarty został kolejny, zlokalizowany w hali WKS Wawel, przy ulicy Podchorążych. Jest to jeden z trzech przewidzianych punktów. Pierwszy od 1 maja funkcjonuje w Miejskim Centrum Opieki przy ul. Wielickiej 267, natomiast następny powstanie już za kilka dni w Tauron Arenie.  Każdy mieszkaniec, który chce się zaszczepić, musi wcześniej dokonać rejestracji. Może to zrobić telefonicznie, za pomocą bezpłatnej infolinii, poprzez e-rejestrację lub bezpośrednio w wybranym punkcie. 

Darmowe maseczki w MPK w Krakowie

Miasto stawia nie tylko na szczepienia, ale również na profilaktykę. W ramach akcji „Bezpieczny Kraków” MPK postanowiło rozdawać darmowe maseczki pasażerom, którzy ich nie posiadają. Będzie można je odebrać w punktach sprzedaży biletów oraz w poczekalniach na dworcach MPK w Czyżynach i na Czerwonych Makach.

Fot. Bogusław Świerzowski / kraków.pl.

Anna Panikowska-Filipek

Redaktor KRN Media

Alert Rabatowy

Zapisz się i otrzymuj nowe oferty
Mieszkań z Rabatem

Ekspert Kredytowy

Skorzystaj z pomocy Eksperta Kredytowego
30 banków w ofercie