Krakula.pl - Styl skandynawski – zaproś go do swojego domu. Przykłady

04.11.2021 11:57

Styl skandynawski – zaproś go do swojego domu. Przykłady

Jeśli zastanawiasz się, jak stworzyć modne i ponadczasowe wnętrze, nasza propozycja przypadnie Ci do gustu! Sprawdź, czym charakteryzuje się styl skandynawski i zaproś go na salony. A nawet do jadalni i sypialni. Będzie lekko i naturalnie – to gwarantujemy. Jak jeszcze? Sprawdź!

Okładki magazynów wnętrzarskich od pewnego czasu serwują nam dość podobne zestawienia. O pozycję lidera walczą jasne kolory i naturalne materiały oraz szeroko pojęta elegancja i bogactwo. Pisząc to, nie mamy na myśli barokowej ornamentyki. Jeśli właśnie stoisz przed aranżacyjnym dylematem, podpowiemy Ci, jak urządzić przytulne wnętrze bez zbędnego przepychu. To proste! 

Styl skandynawski cechy

Tu liczy się dobre dopasowanie kolorystyczne poszczególnych elementów przestrzeni. Sięgamy po jasne i stonowane barwy, które odpowiednio zestawiamy ze sobą:

  • Biel
  • Szarość
  • Odcienie beżowe

Ich ogromną siłą jest uniwersalność. Stosując biel lub delikatne szarości na ścianach, możesz mieć pewność, że nie znudzą Ci się zbyt szybko. Podobnie będzie z kolorem beżowym, który dodatkowo wprowadzi przyjemne ciepło do domowej przestrzeni. Te barwy to też optyczne powiększenie pokoju i piękne tło dla pozostałych (pastelowych!) dodatków, które zdecydujesz się zaprosić do swojego wnętrza. Pamiętaj jednak, że skandynawski styl nie lubi przesady i szaleństwa.

Tu panuje zasada szeroko pojętego minimalizmu...

Skrywa się on choćby w prostych formach i skromnym zdobieniu mieszkania. Te zostaną docenione przez fanów zasady „mniej znaczy więcej” oraz właścicieli małych pomieszczeń. Decydując się na wprowadzenie do domu stylu skandynawskiego, do jasnych ścian dobierz meble z naturalnych materiałów. Drewno i kamienie mają tu zawsze pierwszeństwo. Podobnie, jak ciekawe dodatki bazujące na skarbach od Matki Natury. 

styl skandynawski

Scandi uwielbia różnego rodzaju tkaniny. Bawełna, len czy juta w delikatnych odcieniach nie mogą się bez niego obyć! Zima to z kolei grubo plecione pledy i koce, pod którymi możesz się schować przed codziennością. 

styl skandynawski

Dla lubiących mocniejsze akcenty serwujemy geometrię i kontrasty oraz urocze ludowe wzory! Wśród nich charakterystyczne koniki, rośliny i ptaki. Trudno przejść obok nich obojętnie. Zwłaszcza gdy pokładają się na miękkich poduchach. Mogą też zdobić krzesła skandynawskie w jadalni lub przykrywające drewniany stół połacie materiału. 

Niech będzie wygodnie…

Styl skandynawski wyznaje zasadę, że dom ma nie tylko dobrze wyglądać, ale też być wygodny! Królujące tu ergonomiczne formy są funkcjonalne i przyjemne podczas użytkowania. Przykładów nie trzeba daleko szukać wystarczy zerknąć choćby na krzesła skandynawskie.

Krzesła skandynawskie piękno stworzone z prostoty, natury i komfortu

Szukając przykładów minimalizmu i lekkości, możemy wziąć pod lupę wyposażenie jadalni w skandynawskim stylu. 

Stół? Drewniany naturalnie! Do tego odpowiednie krzesła. Skandynawskie krzesła pozbawione będą zbędnych ozdobników. To prosta forma i ciekawe zestawienia na przykład z rattanem lub jutą. 

Inną popularną propozycją są też krzesła skandynawskie z drewnianymi nogami i plastikowym, kubełkowym siedziskiem. Występują w różnych odcieniach możemy zdecydować się na biel, czerń lub formalne szarości.

Alert Rabatowy

Zapisz się i otrzymuj nowe oferty
Mieszkań z Rabatem

Ekspert Kredytowy

Skorzystaj z pomocy Eksperta Kredytowego
30 banków w ofercie