Krakula.pl - W Krakowie powraca Ogród Świateł. Dziś otwarcie!

05.11.2021 07:03

W Krakowie powraca Ogród Świateł. Dziś otwarcie!

Fot. Ogród Świateł w Krakowie, źródło: https://krolewnasniezka.ogrodswiatel.pl/galeria/.
  • Ekspozycja pojawiła się po raz pierwszy w ubiegłym roku, na terenie Parku Doświadczeń im. Stanisława Lema. Ogród Świateł w Krakowie odwiedziło wtedy prawie 300 000 osób.
  • W tym roku atrakcja zostanie uruchomiona po raz drugi. Tym razem motywem przewodnim będzie baśń o Królewnie Śnieżce.

Nowe wystawy w kolejnych miastach

Ubiegłoroczny sukces sprawił, że tym razem organizatorzy postanowili zaaranżować wystawę świetlną w aż trzech lokalizacjach. Oprócz Krakowa będzie można ją podziwiać również w Warszawie oraz Chorzowie. Będą to instalacje nawiązujące do postaci Piotrusia Pana i Aladyna. Tak jak w zeszłym roku, Ogród Świateł w Krakowie powstał przy al. Pokoju 68. Jego powierzchnia wynosi aż 6 ha. Będzie można go odwiedzać od 5.11.2021 r. do 27.02.2022 r. Jest to jedna z największych tego typu wystaw zorganizowanych na świeżym powietrzu w Polsce. Inspiracją dla jej stworzenia była znana i lubiana baśń o Królewnie Śnieżce i Siedmiu Krasnoludkach, napisana przez Braci Grimm i spopularyzowana przez wytwórnię Walta Disneya.

Jakie atrakcje oferuje Ogród Świateł w Krakowie?

Na cztery jesienno-zimowe miesiące Ogród Doświadczeń zmieni się w baśniową krainę zachwycającą zarówno dzieci, jak i dorosłych. Tegoroczna wystawa składa się z aż 30 wielkowymiarowych instalacji świetlnych, wśród których będzie można zobaczyć m.in. domek krasnoludków, kopalnię diamentów czy znane z bajki postacie. Pojawi się także tunel świetlny, labirynt oraz olbrzymia choinka, która rozbłyśnie ponad 30 000 LED-owych lampek. Wystawie towarzyszyć będą efekty dźwiękowe i pokazy laserowe. Jak zapewniają organizatorzy, nie zabraknie również elementów zabaw i wyzwań dla najmłodszych, które dodatkowo urozmaicą zaczarowane spacery oraz licznych photo-pointów rozmieszczonych na terenie parku, które pomogą uwiecznić zaczarowane chwile spędzone z rodziną.

Wielkie otwarcie Ogrodu Świateł w Krakowie nastąpi dziś o godz. 16.00. Będzie on czynny codziennie do godz. 21.00. Aby uniknąć tłumów, bilety można kupić online. Mimo że jest to wystawa plenerowa, należy pamiętać o zachowaniu dystansu, związanego ze wciąż trwającą pandemią koronawirusa.

Tagi tego artykułu:

Anna Panikowska-Filipek

Redaktor KRN Media

Alert Rabatowy

Zapisz się i otrzymuj nowe oferty
Mieszkań z Rabatem

Ekspert Kredytowy

Skorzystaj z pomocy Eksperta Kredytowego
30 banków w ofercie