Krakula.pl - Centrum Sportu i Rekreacji „Krakowianka” powstanie w Borku Fałęckim. Koszt? 140 mln zł

22.07.2021 08:49

Centrum Sportu i Rekreacji „Krakowianka” powstanie w Borku Fałęckim. Koszt? 140 mln zł

Fot. https://zis.krakow.pl/.
  • Zarząd Infrastruktury Sportowej przedstawił koncepcję budowy obiektu sportowego, który stanie przy ul. Żywieckiej Bocznej. Będzie to wielofunkcyjny kompleks zapewniający mieszkańcom rozrywkę zarówno w budynku, jak i na świeżym powietrzu.
  • Powierzchnia centrum ma wynieść 33 260 mkw. Niestety na razie nie wiadomo, kiedy rozpocznie się budowa obiektu.

Skąd pomysł na inwestycję?

Mimo że miejska infrastruktura sportowa wciąż się rozwija, w Krakowie brakuje nowoczesnych, wielofunkcyjnych obiektów, które można wykorzystywać przez cały rok. Szansa na poprawę tej sytuacji pojawiła się wraz z pomysłem rewitalizacji starego terenu sportowo-rekreacyjnego „Krakowianka”. Znajdował się tam zewnętrzny basen sezonowy oraz odkryte korty tenisowe, w przeszłości cieszące się dużą popularnością wśród mieszkańców. Obecnie teren jest pusty i od lat niszczeje.

Jak będzie wyglądało Dzielnicowe Centrum Sportu i Rekreacji „Krakowianka”?

Centrum będzie się składało z kilku budynków, w których znajdą się kryta pływalnia, siłownia oraz sale przeznaczone do zajęć fitness, hala sportowa  z trybunami mogącymi pomieścić 200 osób, szatnie, dwupoziomowy parking i pomieszczenia sanitarno-magazynowe. Oprócz tego powstaną trawiaste korty tenisowe, boiska, skatepark, odkryty basen sezonowy, wodny plac zabaw dla dzieci oraz sztuczna, piaszczysta plaża z leżakami. Najmłodsi będą mogli skorzystać z placu zabaw oraz specjalnie zaprojektowanej ścieżki sensorycznej. Przestrzeń na zewnątrz budynku ma otoczyć bujna zieleń.

Dzielnicowe Centrum Sportu i Rekreacji „Krakowianka”, fot. https://zis.krakow.pl/.

Obecnie na terenie „Krakowianki” znajduje się również pole campingowe. Opublikowana przez ZIS koncepcja budowy nowego obiektu nie przewiduje jego usuwania. Zostanie jednak zmodernizowane – wg. projektu będzie tam miejsce na 28 parceli. Natomiast jeśli chodzi o zagospodarowanie przestrzeni, to  2 736 mkw. zajmie powierzchnia głównego budynku DCSiR „Krakowianka”, 1 581 mkw. hala sportowa, a 1 181 mkw. parking na 112 samochodów. 

Anna Panikowska-Filipek

Redaktor KRN Media

Alert Rabatowy

Zapisz się i otrzymuj nowe oferty
Mieszkań z Rabatem

Ekspert Kredytowy

Skorzystaj z pomocy Eksperta Kredytowego
30 banków w ofercie