Krakula.pl - Trwa plebiscyt „Miejsce przyjazne dzieciom”. Jakie placówki nagrodzono w poprzednich edycjach?

23.08.2021 02:20

Trwa plebiscyt „Miejsce przyjazne dzieciom”. Jakie placówki nagrodzono w poprzednich edycjach?

  • To już kolejna trzecia edycja konkursu promującego przestrzeń dostosowaną do potrzeb dzieci oraz rodziców. Ma to duże znaczenie zarówno dla mieszkańców miasta, jak i turystów.
  • Plebiscyt jest częścią trwającej od kilku lat kampanii Kraków Stawia na Rodzinę. To właśnie w jej ramach miasto realizuje m.in. Krakowską Kartę Rodzinną.
  • W ubiegłym roku przyznano aż 37 wyróżnień. Wśród zwycięzców znalazły się m.in. Piwnica pod Baranami, Muzeum Inżynierii Miejskiej, Muzeum Kościuszkowskie, Urząd Skarbowy Kraków – Nowa Huta oraz Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego SP ZOZ w Krakowie. 

Miasto powiększa ofertę skierowaną do najmłodszych

Zgłoszenia w ramach konkursu „Miejsce przyjazne dzieciom” będą analizowane i oceniane w pięciu kategoriach. Należą do nich:

  • Hotele, gastronomia oraz rozrywka;
  • Kultura, sport i rekreacja;
  • Obiekty handlowo-usługowe i mieszkalne oraz firmy produkcyjne;
  • Zdrowie;
  • Urzędy i edukacja.

Najciekawsze, najlepiej dostosowane do potrzeb najmłodszych użytkowników miejsca otrzymają specjalny Certyfikat Prezydenta Miasta Krakowa. Natomiast przedsiębiorcy oraz instytucje wyróżnione po raz trzeci otrzymają szczególny tytuł Miejsca Wyjątkowo Przyjaznego Rodzinom z Dziećmi. Oznacza to, że nieustannie rozwijają swoją działalność skierowaną do krakowskich rodzin, zapewniając im najwyższy standard obsługi.

Chcemy popularyzować miejsca przeznaczone dla rodzin z dziećmi w różnym wieku, a także docenić podmioty, które aktywnie podejmują działania na rzecz tworzenia udogodnień dla rodzin – mówi Marzena Paszkot, pełnomocnik prezydenta ds. rodziny. To już trzecia edycja konkursu, który pokazuje, jak ważne jest, by miejsca, z których rodziny z dziećmi korzystają na co dzień, takie jak na przykład sklepy, urzędy, miejsca rozrywki i rekreacji, instytucje kultury, a także obiekty mieszkalne czy oferty firm usługowych, były odpowiednio przystosowane do potrzeb rodzin, by myślenie o tych potrzebach było w naszym mieście standardem. Zależy nam, by dzięki takim miejscom rodziny z dziećmi miały możliwość aktywnego uczestniczenia w życiu społeczno-kulturalnym Krakowa – dodaje. 

Kto może wziąć udział w konkursie „Miejsce przyjazne dzieciom”?

Zgłoszenia do tegorocznej edycji plebiscytu trwają do końca sierpnia. Aby wciąć udział, wystarczy wypełnić wniosek. Mogą to zrobić zarówno sami przedsiębiorcy oraz przedstawiciele instytucji, jak i ich klienci.  Natomiast rozstrzygnięcie konkursu oraz gala wręczenia nagród odbędą się w październiku.

Anna Panikowska-Filipek

Redaktor KRN Media

Alert Rabatowy

Zapisz się i otrzymuj nowe oferty
Mieszkań z Rabatem

Ekspert Kredytowy

Skorzystaj z pomocy Eksperta Kredytowego
30 banków w ofercie